KURUMSAL
NEDEN GENART?

 

 

Genart Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi, infertilite ve üreme biyoteknolojisi üzerine tam kapsamlı hizmet veren, hasta mutluluğuna odaklanan, güvenilir, biyoteknolojik gelişmeleri takip etmekle kalmayıp, dünya bilimine katkılar sağlamayı ve bilgi üretmeyi hedefleyen bir kliniktir.

Felsefemiz, infertilite tedavisi için başvuran hastalarımıza bireysel olarak hızlı, etkili, ekonomik ve güvenli bir şekilde özel tedavi planları geliştirmektir.

Prof. Dr. Volkan BALTACI direktörlüğünde, deneyimli kadrosu ile hizmet veren merkezimiz, en son teknoloji ile donatılmış embriyoloji, androloji, sitogenetik ve moleküler genetik laboratuvarlarına sahiptir. Hastalarımızın tedavi süresince kendilerini evlerinde gibi hissederek güvende ve rahat etmelerini sağlamaktayız.

Preimplantasyon genetik tanının (PGT) uygulandığı ve bu konuda tecrübesini kanıtlamış olan merkezimiz sadece kısırlık problemi çeken çiftlere değil aynı zamanda sağlıklı çocuk sahibi olma zorluğu taşıyan çiftlere de hizmet vermektedir.

Kliniğimizde embriyolarda genetik hastalıkların belirlenmesi ile ilgili olarak her geçen gün taradığımız hastalıkların sayısı artmakta olup merkezimiz başta Akdeniz anemisi (Talasemi), Orak hücre anemisi, Kistik fibrozis, Spinal kas hastalığı (SMA) gibi hastalıklarda aileleri sağlıklı çocuk sahibi yapmaktadır. Tekrarlayan başarısız tüp bebek denemeleri ve tekrarlayan kendiliğinden düşüklerin görüldüğü çiftlerde PGT uygulaması ile pek çok aile çocuk sahibi olabilmiştir.

Merkezimiz, yurt dışında yaşayan hastalarımızın tedavi için geçirecekleri süreyi en aza indirgeyebilecek protokollerle hizmet vermektedir.

Tıbbi başarının sadece ilaçları ve cihazları doğru şekilde kullanmakla elde edilemeyeceğinin bilinci içerisinde olan Genart ekibi size tedavi öncesi ve sonrasında bir dost kadar yakın, ailenizin bir ferdi kadar da mahremiyetinize saygılıdır.

Hayatınızdaki boşluğu doldurmaktan mutluluk duyacağız…

 

YURT DIŞINDA GENART

Avrupa ülkelerinden kliniğimizde PGT'den yararlanmak üzere gelen hastaların sayısı günden güne artmaktadır.

Prof. Dr. Volkan Baltacı 2002 yılında Aba/Nijerya'da ülkenin 2. tüp bebek merkezinde embriyoloji laboratuvarını kurmuştur personel eğitimini vermiş ve halen periyodik  ziyaretlerle  sistemin sürmesine katkıda bulunmuştur, 2004 yılında Bakü/ Azerbaycan'da ülkenin ilk tüp bebek merkezinin laboratuvarını kurmuş olup, işletmeye açmış ve halen periyodik ziyaretlerle  sistemin sürmesine katkıda bulunmaktadır. 2006 yılında Kıbrıs'ta ve şimdi de Azerbaycan Gence'de tüp bebek laboratuvarlarını kurarak başarılı bir şekilde hizmet vermesini sağlamıştır.