KURUMSAL
TARİHÇE

Genart Tüp Bebek ve Biyoteknolojimerkezi , 2002 yılında kurulduğu ilk günden bu yana, kendi alanında birçok ilkleri gerçekleştirmiş olup bu misyonu hiç kaybetmeden , ilk gün heyecanı ile hala sürdürmektedir.

Günümüzde , döllenme başarısızlığında kullanılmakta olan piezo elektrik yöntemini insan embriyolarına ilk kez Genart uyguladı ve bunu kuruluşunun 2. yılında gerçekleştirdi.

Merkezimiz  İlk tüp bebek vakaları ile birlikte PGT (Preimplantasyon Genetik Tanı) uygulamalarına da başladı. Dünya literatürüne giren ilk PGT ile Leigh sendromu taramasını Genart uyguladı.Bu sağlıklı çocuklar şu anda onlu yaşlarını sürmekteler.

SSK destekli , kemik iliği nakli amaçlı, doku uyumlu kardeş yapmak üzere, HLA-IVF-PGT uygulamalarını ilk defa Genart gerçekleştirdi. Bu yöntemle çok sayıda bebek, hasta abi ve ablasına hayat verdi.

Türkiye'de NGS (yeni nesil dizileme) yöntemi ile tüm kromozomların kontrol edildiği anöploidi taraması ilk defa Genart tarafından gerçekleştirildi.

Otolog mitokondri replasmanı AUGMENT tedavisini, yurt dışındaki merkezlerle birlikte, ülkemizde ilk kez Genart gerçekleştirdi.Bu yöntemle oluşan dünyanın ikinci, ülkemizin ilk bebeği Elanur, şu anda ilk sözcüklerini mırıldıyor.

Bugüne kadar onbinlerce çifte tüp bebek hizmeti vermiş olan Genart, bilimsel temelden hiç sapmamış, dürüst, şeffaf hizmet anlayışını hiç kaybetmemiştir.Bu yaklaşımı ile çok sayıda Jinekolog ve embriyolog için de rehber olmuştur

15 yıllık deneyimin ve birikimin verdiği güç ile sorumluluğumuzun bilincinde olarak, gelecek yıllarda daha yüksek heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.